Strona główna

  • Obchody Dnia Patrona w Woli Okrzejskiej

          W środę 23 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Woli Okrzejskiej i Okrzei. Zwiedzili Muzeum Henryka Sienkiewicza, gdzie poznali wiele ciekawostek z życia i twórczości tego sławnego pisarza. Obejrzeli książki, zdjęcia, pamiątki oraz rekwizyty z ekranizacji powieści.  Nasi uczniowie mieli również okazję zaprezentowania się w strojach nawiązujących do bohaterów z utworów Sienkiewicza. Następnie udali się na Kopiec usypany na cześć Henryka Sienkiewicza, odwiedzili również cmentarz, gdzie jest grób mamy pisarza oraz kościół, w którym odbył się chrzest małego Henia.

    Był to niezapomniany i pełen wrażeń Dzień Patrona!

  • Warsztaty z drukarką 3d

    W ramach programu Laboratoria Przyszłości 17 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty.

    Uczniowie dowiedzieli się czym jest Drukarka 3D, jak jest zbudowana, w jaki sposób działa.  Poznali materiały czyli filamenty z jakich można drukować i w jakim celu można wykorzystywać takie wydruki.

    Wszyscy z ekscytacją wyczekiwali efektu końcowego, podziwiając jak drukarka skrupulatnie drukowała kolejne warstwy.

     

  • "Poznaj Polskę" - wycieczka do Warszawy

    14.11.2022r.  30 uczniów z klas IV - VIII, wyruszyło na wycieczkę dofinansowaną przez rządowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”   do Warszawy. 

    Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Każdy z nas mógł przeprowadzać eksperymenty, doświadczyć jak działa na nas iluzja, jak pracują ludzkie stawy i kości, dlaczego pewne zjawiska mają miejsce w przyrodzie. Dzięki tej wizycie wzbogaciliśmy naszą  wiedzę i umiejętności. Drugą częścią naszej wycieczki po CNK była wizyta w Planetarium. Na początku wysłuchaliśmy opowiadania o kosmosie, gwiazdach i ich konstelacjach. Później obejrzeliśmy film pod tytułem „Narodziny Ziemi”. 

    Drugim punktem wyjazdu było Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”. Muzeum nie koncentruje swego przekazu na II wojnie światowej i Holokauście, ale opisuje wkład Żydów w rozwój polskiej kultury, nauki i gospodarki. Przedstawia ich historię od przybycia ok. 960 r. na ziemie polskie pierwszych żydowskich kupców i początków żydowskiego osadnictwa na obszarze dawnej I Rzeczypospolitej aż po historię najnowszą społeczności żydowskiej w III RP. We wrześniu 2014 Muzeum dodało do swojej nazwy słowo „Polin” („Polska” w języku hebrajskim), nawiązujące do legendy o pojawieniu się na ziemiach polskich pierwszych Żydów(„Po lin” – tu zostań). Po dwugodzinnej „lekcji historii, tolerancji, refleksji i współczucia” wszyscy zastanawialiśmy się nad trudną historią Polski i tym, co możemy zrobić, aby pamiętać o tragicznej przeszłości narodu żydowskiego, którego losy, już od czasów średniowiecza, splatają się z naszymi. 

    w drodze powrotnej wstąpiliśmy na pyszny obiad.

    Zadowoleni, szczęśliwie wróciliśmy do domu.

  • Dyskoteka andrzejkowa

    Zapraszamy na dyskotekę andrzejkową, która odbędzie się 24 listopada w godzinach:

    12:30 - 15:00 - przedszkole oraz klasy I - III

    15:30 - 19:00 - klasy IV - VIII

  • 11 listopada

    "Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą!"​​​​​​​​​​​​​​

    Dnia 10 listopada 2022 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

    Społeczność uczniowska, jak co roku, włączyła się w ogólnopolską akcję “Szkoła do Hymnu” organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Punktualnie o godz. 11:11 odśpiewaliśmy uroczyście  "Mazurek Dąbrowskiego".

  • Dzień Edukacji Narodowej

  • Europejski Tydzień Kodowania - Code Week

      Nasza szkoła bierze udział w projekcie Code Week.  Celem tej inicjatywy jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. 

    Jest to świetna okazja do ćwiczenia logicznego myślenia i rozwijania kompetencji cyfrowych. Poprzez zabawę doskonalimy nie tylko umiejętności matematyczne i informatyczne, ale również zdolności do kreatywnego rozwiązywania problemów czy pracy w zespole.

  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbywały się pod hasłem: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Przez cały tydzień nauczyciele organizowali zabawy, dzięki którym uczniowie mogli przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia. 

    W piątek 7 października uczniowie z klas IV - VIII przystąpili do egzaminów ustnych oraz pisemnych. Do zabawy przyłączyli się również: Pani Dyrektor, chętni nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Funkcje egzaminatorów pełnili uczniowie  klasy V, którzy pod opieką szkolnego egzaminatora  sprawdzali wiedzę dorosłych i swoich kolegów.

    W klasach V i VIII zorganizowano także konkurs, w którym oprócz doskonałej wiedzy należało wykazać się również refleksem. Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia zdobyła Magdalena Lech i Filip Gryczka.

    Gratulujemy wszystkim Ekspertom Tabliczki Mnożenia, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

    Zapraszamy za rok!

  • Ognisko integracyjne klasy 5

  • Sprzątanie świata przedszkola

    Dzieci z naszego przedszkola jak co roku włączyli się do akcji sprzątania świata.

  • Dzień Jabłka w przedszkolu

     

    Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące

     jako przekąska niezwykle sycące...

    Jabłko - pełne witaminek dla Chłopaków i dziewczynek.

    Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

    Dnia 04.10.2022 r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja wszystkich dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu walorów zdrowotnych i odżywczych.

  • Zebranie z rodzicami

        Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szyszkach zaprasza rodziców uczniów wszystkich oddziałów na zebranie,  które odbędzie się 29 września 2022 r. (czwartek) o godz. 15:10. Po zebraniu ogólnym wychowawcy zapraszają na spotkania klasowe.

  • Dzień Kropki

    Każdy z nas jest wyjątkowy i kropka, czyli obchody Międzynarodowego Dnia Kropki w naszej szkole! 

     

  • Spotkanie z policjantem

  • Dzień Przedszkolaka

  • Obiady

    Od 1 września 2022 r. opłaty za obiady wynoszą:

    oddziały przedszkolne - 6,50 zł

    szkoła podstawowa - 7,50 zł

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

         Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023, które odbędzie się 1 września 2022 r.

    o godz. 9:00.

    Przypominamy, iż w tym dniu uczniów obowiązuje strój galowy.

  • Zakończenie III klasy 2022

  • Uwaga!!!

    Dnia 30.08.2022 r. w godzinach 10.00 - 12.00 zapraszamy na dzień otwarty nowo przyjętych przedszkolaków.

  • Dożynki Gminno - Parafialne 2022

          Zapraszamy do udziału w dożynkach gminno - parafialnych, które odbędą się już 28 sierpnia na placu Szkoły Podstawowej w Szyszkach!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Szyszkach
    Szyszki 66
    21 - 450 Stoczek Łukowski
  • (+25) 796-18-90

Galeria zdjęć