Strona główna

  • Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     

         4 maja 2017 r. dla uczczenia Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja odbyła się w naszej szkole akademia przygotowana przez młodzież z I i II klasy gimnazjum. Uroczystość rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego – „Mazurka Dąbrowskiego”.   Gimnazjaliści biorący udział w akademii przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dla Polski dzień. Na scenę wkroczył król, który oburzony niewiedzą panującą wśród współczesnych uczniów, postanowił przybliżyć im ważne historyczne wydarzenia. Przywołał postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, posła Ignacego Potockiego, reformatora Hugo Kołłątaja i marszałka sejmu Stanisława Małachowskiego. Reformatorzy u boku króla Stanisława Poniatowskiego uchwalili pierwszy najważniejszy dokument w naszej Ojczyźnie, nazwany Konstytucją. Z jego treścią zapoznał zgromadzonych marszałek sejmu Stanisław Małachowski.

  • Projekt edukacyjny

         23 maja 2017 r. uczniowie z klasy II gimnazjum zaprezentowali wyniki swojej pracy w ramach gimnazjalnego projektu edukacyjnego. W tym roku tematem  projektu były „Złudzenia optyczne”. Gimnazjaliści przygotowali  prezentację multimedialną, którą przedstawili zaproszonym gościom oraz uczniom.

    W ramach projektu uczniowie samodzielnie wykonali zabawki fizyczne: kalejdoskop i peryskop, które wzbudziły duże zainteresowanie zwłaszcza wśród młodszych kolegów.

  • Świąteczne wypieki

          W najmłodszej grupie przedszkolnej dzieci na święta Wielkanocne wypiekały babeczki, które zanosiły w koszyczku do święcenia w sobotę wielkanocną.

  • Rekolekcje Wielkopostne

    Rekolekcje Wielkopostne

    07.04.2017 r. (piątek)

    Dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

    Oddziały przedszkolne pracują w godz. 8.00 – 13.00

  • Biwak

  • Dzień Bezpiecznego Internetu "Smerfy w sieci"

     

         W ramach obchodów DBI uczniowie klasy I i II gimnazjum, pod kierunkiem p. Ewy Kachniarz - Lech, przygotowali przedstawienie "Smerfy w sieci". Bohaterowie bajki pokazali jakie mogą być konsekwencje niewłaściwego zachowania w Internecie.

    Po przedstawieniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "Razem zmieniamy Internet na lepsze", oto zwycięzcy:

    I miejsce          Ola Olender

    II miejsce        Patrycja Rosa

    III miejsce       Sylwia Skwarek

    Wyróżnienie  Maciej Ciołek

  • Dzień Kobiet i Mężczyzn

     

        Tegoroczne obchody  „Dnia Kobiet i Mężczyzn” w naszej szkole zorganizował Samorząd Uczniowski, rozpoczęliśmy od złożenia życzeń i wręczenia wszystkim zgromadzonym słodkich upominków. Następnie przeprowadziliśmy zabawne konkurencje dla chętnych koleżanek i kolegów, które wywoływały radość i salwy śmiechu wśród zebranej publiczności szkolnej.

  • Pokaz rycerski

  • Bal karnawałowy

     

          W naszym przedszkolu dn. 23.02.2017 r. odbył się Bal karnawałowy. Dzieci w przebraniach bawiły się przy wesołej  muzyce. Następnie rodzice zorganizowali  słodki poczęstunek z okazji Tłustego Czwartku.

     

  • Walentynki

     

        heart 14 lutego świętowalismy "Walentynki". Tego dnia królował kolor czerwony. Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową, dzieki której można było przesłać życzenia, pozdrowienia, czy też wyrazy sympatiismiley . Dwie uczennice kl. II gimnazjum (Aleksandra Dudka i Klaudia Kyryła), przygotowały krótkie przedstawienie i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

     

  • Dyskoteka choinkowa

    11 lutego odbyła się dyskoteka choinkowa. Uczniowie, rodzice i nauczyciele bawili się wspólnie przy dźwiękach muzyki. Wszyscy uznali imprezę za udaną.

  • Gry i zabawy o Internecie

     

         28 lutego z okazji obchodów DBI został zorganizowany Turniej informatyczny, w którym wzięli udział wszyscy  uczniowie z klas IV-VI szkoły podstawowej. Po wyrównanej rywalizacji zwyciężyła drużyna "Żółtych".

         

  • Dzień Bezpiecznego Internetu

    Dzień Bezpiecznego Internetu

     

    Nasza szkoła włącza się  w obchody DBI

          7 lutego w Polsce i w ponad stu krajach na świecie, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) poświęcony bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w sieci. Hasło tegorocznej edycji: „Razem zmieniamy internet na lepsze” podkreśla rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.

  • Dzień Babci i Dziadka

     

     4 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka.

  • Ferie w szkole   

                                                  


    Dyrektor Zespołu Oświatowego w Szyszkach       

     zaprasza na

    Ferie w szkole

    16-27 stycznia 2017 r.

    Zajęcia będą odbywały się zgodnie z harmonogramem w godz. 9.00 - 13.00.

                                                                          

  •  

     

    Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

    pełnych miłości i rodzinnego ciepła

    oraz szczęśliwego i obfitującego

    w sukcesy Nowego 2017 Roku

    życzą:

    Dyrektor Zespołu Oświatowego w Szyszkach Grażyna Podstawka 

             wraz z pracownikami szkoły

     

  • Wyjazd mikołajkowy

         Piątego grudnia z okazji Mikołajek uczniowie Zespołu Oświatowego w Szyszkach pojechali na lodowisko i do kina w Siedlcach. Pierwszym punktem naszej wycieczki było lodowisko. Każdy jeździł jak umiał, najpierw ostrożnie i rozważnie. Potem zrobiło się wesoło, gdyż jazda nabierała tempa i wtedy zaczęły się pierwsze upadki. Niestety około godziny 10.30 trzeba było kończyć zabawę, ponieważ zbliżała się godzina seansu filmowego. W kinie mieliśmy czas na  kupienie popcornu i napojów.

    Obejrzeliśmy film animowany pt. „Trolle”. Te małe, kolorowe stworki uwielbiające śpiewać i przytulać się, musiały stanąć do walki oko w oko ze strasznymi  Bergenami. Film opowiadał o walce dobra ze złem, o tym że razem można więcej.

    Wyjazd był bardzo udany. Zrelaksowani i odprężeni wróciliśmy do szkoły.

     

  • Nam Sienkiewicz patronuje

    Nam Sienkiewicz patronuje

         Dzień Patrona naszej szkoły, wypadający 24 listopada, był dla naszej społeczności wielkim świętem. Zaszczycili nas swą obecnością zacni goście: p. Marek Czub – wójt Gminy Stoczek Łukowski,  ks. Piotr Kardas – proboszcz parafii p. w. Chrystusa Króla w Jedlance, p. Mirosław Kępka– radny, p. Iwona Brodzik – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach oraz licznie zgromadzeni rodzice. Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą świętą sprawowaną w kościele parafialnym w Jedlance. Już podczas Eucharystii mogliśmy odczuć jak ważny to czas, wszyscy stanęli na wysokości zadania - uczniowie w odświętnych strojach wprowadzili sztandar, przygotowali oprawę liturgiczną, a ks. proboszcz powiedział homilię nawiązującą do historii Polski oraz do postaci Henryka Sienkiewicza. Po Mszy Świętej uczniowie wraz z panią dyrektor Grażyną Podstawką i zaproszonymi gośćmi złożyli kwiaty pod obeliskiem znajdującym się przed budynkiem szkoły.                                                                             

    Następnie udaliśmy się do „Sali widowiskowej” na II piętro. Po oficjalnym powitaniu gości przez panią dyrektor, przenieśliśmy się w klimat noweli pt. „Janko Muzykant”, przygotowanej przez uczniów pod czujnym okiem p. Moniki Kurowskiej. Piękna dekoracja i gra młodych aktorów oddała wzruszający charakter sienkiewiczowskiej opowieści. Część artystyczna była również okazją do zaprezentowania umiejętności tanecznych przez uczniów kl. II – przygotowanych przez p. Paulinę Kajkę.                                                                                                                                                                                                         

    Dzień Patrona był także niejako zwieńczeniem i podsumowaniem roku sienkiewiczowskiego. Pani dyrektor przypomniała jak bardzo nasza placówka angażowała się w różne akcje promujące znajomość postaci i twórczości HenrykaSienkiewicza. Były to zarówno wyjazdy do Muzeum, jak również liczne konkursy czy też czytanie powieści naszego patrona (np. udział w biciu rekordu Guinnesa w Stoczku Łukowskim). 

    Po części artystycznej zostały ogłoszone wyniki międzygminnego konkursu. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody oraz gratulacje od p. dyrektor i p. wójta.

    Oto laureaci konkursu:

    Gimnazjum:

    I miejsce             Patrycja Rosa    - ZO w Szyszkach

    II miejsce            Natalia Kajka     - ZO w Starej Prawdzie

    III miejsce           Ewelina Olęder oraz  Konrad Rosa - ZO w Szyszkach

     

    Szkoła Podstawowa klasy IV - VI

    I miejsce             Grzegorz Chudek               - ZO w Szyszkach

    II miejsce            Amelia Rosa                       - ZO w Szyszkach

    III miejsce           Olga Kachniewska           - ZO w Jedlance

    Wyróżnienie      Rafał Bogusz                      - Szkoła Podstawowa w Kamionce

     

    Szkoła Podstawowa klasy I - III

    I miejsce             Julia Tomasiewicz            - ZO w Starej Róży

    II miejsce            Maja Lato                         - ZO w Szyszkach

    III miejsce           Amelia Bieniek                - ZO w Jedlance

     

    Przedszkole

    I miejsce             Karolina Rosa                    - ZO w Starej Róży

    II miejsce            Przedszkole w Szyszkach  - ZO w Szyszkach

    Wyróżnienie      Mikołaj Sekta                    - ZO  w Kisielsku

    Wyróżnienie      Justyna Sekta                   - ZO w Starej Róży

     

    Na zakończenie zabrali głos zaproszeni goście… i kto wie, może odwiedzi nas Teatr, ze sztuką Henryka Sienkiewicza?  Na co z niecierpliwością czekamy…

  • Szyszki na podsumowaniu Roku Sienkiewicza

    Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Szyszkach na podsumowaniu Roku Sienkiewicza

         25 Listopada 2016 r. w amfiteatrze Kościoła Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie Roku Henryka Sienkiewicza. Na zaproszenie organizatorów uroczystości czyli Kuratorium Oświaty w Lublinie i Wojewody Lubelskiego udział wzięli przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Szyszkach w składzie: Dyrektor Grażyna Podstawka i uczniowie: Maciej Ciołek i Patrycja Rosa. Wszystkie szkoły noszące imię Noblisty zostały w sposób szczególny uhonorowane dyplomami za działalność na rzecz upowszechniania twórczości Henryka Sienkiewicza. Dyplomy wręczał wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Również słowa podziękowań płynęły od Kurator Oświaty pani Teresy Misiuk, która podkreśliła różnorodność działań placówek oświatowych w roku sienkiewiczowskim.

         Bardzo podobało nam się widowisko muzyczne „Janko – Muzykantem”, w którym grali uczniowie, rodzice, dyrektorzy i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie oraz Szkoły Podstawowej nr 6 im. Romualda Traugutta.

    Ten dzień pozostanie w pamięci wszystkich uczestników uroczystości.

         W roku Henryka Sienkiewicza nasza szkoła podejmowała szereg różnorodnych działań w celu upowszechniania wiedzy o twórczości i życiu Henryka Sienkiewicza. Były to:

    - udział w biciu rekordu Guinnessa w czytaniu „Potopu”;

    - udział w Narodowym czytaniu powieści „Quo vadis”;

    - Wycieczka do Muzeum w Woli Okrzejskiej;

    - Konkursy wiedzy o twórczości i życiu Henryka Sienkiewicza;

    - Uroczysty Dzień Patrona – msza święta i złożenie kwiatów.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Szyszkach
    Szyszki 66
    21 - 450 Stoczek Łukowski
  • (+25) 796-18-90

Galeria zdjęć