Strona główna

  • Zebranie z rodzicami

    Zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie, które odbędzie się 29 kwietnia 2025 r. (wtorek) o godz. 15:00.

  • Wycieczka do szklarni

         W ramach innowacyjnego projektu edukacyjnego pt. ,,Zdrowe nawyki żywieniowe” przedszkolaki z entuzjazmem wybrały się do pobliskiej szklarni pełnej warzyw. Ich małe oczy rozbłysły ciekawością na widok rzędów zielonych upraw. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały rosnące pomidory, ogórki i papryki. Pani opowiadała o procesie wzrostu roślin, od małego nasionka do pysznego warzywa. Przedszkolaki dotykały liści, wąchały zioła i zadawały mnóstwo pytań. Zadowolone i pełne wrażeń, dzieci wróciły do przedszkola, dzieląc się swoimi odkryciami i planując, co zasięją samodzielnie w sali przedszkolnej i co zrobią z wyhodowanymi warzywami.

  • Wesołych Świąt

  • Projekt - Zadanie 8

    Zadanie 8

    Wielkanoc

  • Warsztaty palmiarskie

        Warsztaty palmiarskie odbyły się w grupie maluchów i starszaków. Dzieci z ciekawością słuchały opowieści o tradycji tworzenia palm wielkanocnych. Następnie z zapałem zabrały się do pracy, wykorzystując różnorodne materiały przyrodnicze i kolorowe ozdoby. Pod czujnym okiem wychowawców przedszkolaki tworzyły własne, unikatowe palemki, wykazując się kreatywnością i precyzją. Wspólna praca sprzyjała integracji. Gotowe palmy, pełne barw i radości, były powodem do dumy dla każdego dziecka. Warsztaty te nie tylko rozwijały zdolności manualne, ale także przybliżały piękną polską tradycję.

  • Konkurs Wielkanocny

         W naszym przedszkolu rozstrzygnięto konkursu na „Wielkanocne jajo”, gdzie dzieci wraz z rodzicami wykonali stroiki. Wszystkie prace zostały nagrodzone i wyróżnione, oraz wystawione na kiermasz z którego dochód został przeznaczony na nagrody. 

    Laureaci: Wojciech Dolecki miejsce I Adrian Malon i Aleksandra Kachniarz miejsce II, Antoni Wdowiak i Filip Staniak miejsce III, Wyróżnienie: Małgorzata Kachniarz, Hubert Słomka, Zuzanna Dziak, Zuzanna Maciejak, Wiktor Maciejak, Franciszek Staniak, Eliza Budziak.

    Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

  • Dzień Bezpiecznego Internetu

    Nasza szkoła uzyskała certyfikat za zorganizowanie obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu

  • Bezpieczni w sieci

      Uczniowie naszej szkoły z klas 7-8 biorą udział w projekcie "Bezpieczni w sieci". Jego celem jest wspieranie młodzieży w podnoszeniu kompetencji cyfrowych z zakresu bezpieczeństwa w sieci m.in.: prywatności w sieci, cyberprzemocy, nielegalnych i szkodliwych treści, fałszywych informacji oraz cyfrowej higieny.

  • Pierwszy Dzień Wiosny

    Dzień Wiosny 

  • Pierwszy Dzień Wiosny w przedszkolu

         W piątek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola i szkoły świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od założenia zielonego ogródka, w którym dzieci wysiewały  różne nasiona. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przedszkolaki radośnie maszerowały i śpiewały w wiosennym korowodzie z wiankami, na czele którego widniała Marzanna, która następnie pożegnaliśmy według tradycji.

  • Konkurs matematyczny

         W naszej szkole po raz pierwszy odbył się konkurs: „Bicie rekordu w recytacji cyfr liczy Pi”. W tym roku rekord ustanowiła uczennica klasy VI - Maja Budner. Gratulujemy!

  • Święto Matematyki i Dzień Liczby Pi

     

          14 marca obchodziliśmy Święto Matematyki i Dzień Liczby Pi. W tym roku uczniowie mieli okazję wziąć udział w różnorodnych aktywnościach, które nie tylko rozwijały ich umiejętności matematyczne, ale także pobudzały kreatywność i pozwalały na zabawę w przyjaznej atmosferze. Na korytarzach pojawiły się barwne plakaty, stworzone przez uczniów, które przedstawiały ciekawe fakty matematyczne związane z liczbą Pi. Częścią obchodów był również projekt „Pichcimy”, w ramach którego dzieci przygotowywały dania w kształcie koła. To nietypowe zadanie pozwoliło im nie tylko rozwijać kulinarne talenty, ale także obliczać kaloryczność swoich potraw, co stanowiło doskonałe połączenie teorii z praktyką.

    Dzień Liczby Pi okazał się doskonałą okazją do wspólnej zabawy, integracji oraz nauki w niecodzienny sposób. Już nie możemy się doczekać kolejnych obchodów!

  • Dzień Kobiet w przedszkolu

         Dzień Kobiet w naszych grupach przedszkolnych był pełen radości, uśmiechu i serdecznych gestów. Zarówno maluchy, jak i starszaki z entuzjazmem uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach, wyrażając swoją sympatię i szacunek dla wszystkich kobiet.

  • Gmina Stoczek Łukowski

     

    Projekt pt.: ”Gmina Stoczek Łukowski” jest realizowany, przez Gminę Stoczek Łukowski, w okresie I.2024–XII.2025. Projekt skierowany jest do uczniów, szkół podstawowych z Gminy Stoczek Łukowski (woj. lubelskie), znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej, takich jak: Szkoła Podstawowa w Starych Kobiałkach, Szkoła Podstawowa w Szyszkach, Szkoła Podstawowa w Kisielsku, Szkoła Podstawowa w Starej Prawdzie, Szkoła Podstawowa w SP w Jedlance, Szkoła Podstawowa w Starej Róży, Szkoła Podstawowa w Kamionce

    Cel główny projektu: Od 01.01.2024 do 31.12.2025 106 uczniów (ucz.) (53K;53M) znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej ze szkół podstawowych Gminy Stoczek Łukowski (woj.lubelskie) rozwinie kompetencje, umiejętności, uzdolnienia, zainteresowania poza edukacją formalną.

    W projekcie przewidziano realizację bezpłatnych zajęć dodatkowych:

    1. STEM - zajęcia w formie warsztatów rozwijające wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin: nauka(S), technologia(T), inżynieria(E) i matematyka(M).
    2. Umiejętności poznawcze - warsztaty, nastawione na rozwój kompetencji społecznych, uczenia się i komunikacji.
    3. Językowe zajęcia grupowe - zajęcia rozwijające umiejętności porozumiewania się w językach obcych.
    4. Sportowe zajęcia grupowe nastawione na aktywny rozwój w ramach grupowych dyscyplin sportowych.
    5. Artystyczne warsztaty rozwijające zainteresowania w obszarze plastyki, muzyki i teatru.
    6. Laboratorium Naukowe - warsztaty, na których uczestnicy samodzielnie wykonają doświadczenia, zgłębiając jednocześnie wiedzę z wielu dziedzin nauk ścisłych i zielonej transformacji.
    7. Pokazy naukowe, których celem jest rozwój kompetencji z obszaru nauk przyrodniczych i zainteresowanie nauką.
    8. Zajęcia wyjazdowe do miejsc związanych z naukami ścisłymi i przyrodą:
    • Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
    • Zoom Natury w Janowie Lubelskim.
    • Iluzja na wesoło - Park Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji.
    • Park Zwierząt, Rozrywki i Edukacji w Wojciechowie koło Nałęczowa.

    Projekt zakłada realizację poniższych rezultatów:

    a) podniesienie rozwój kompetencji, umiejętności i zainteresowań 152 (76K;76M) uczniów poprzez udział w zajęciach dodatkowych i rozwijających;

    b) uzyskanie kwalifikacji przez 106 (53K;53M) uczniów;

    c) objęcie wsparciem 4 (2K;2M) uczniów o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych;

    d) objęcie wsparciem 2 (1K;1M) uczniów z niepełnosprawnościami.

     

    Serdecznie zapraszamy!

    #FunduszeUE  #FunduszeEuropejskie

    Wartość projektu: 297 987,50 zł
    Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 267 987,50 zł

  • INFORMACJA

    W dniach od 03.03.2025 r. do 18.03.2025 r. prowadzona będzie rekrutacja do oddziałów przedszkolnych, przedszkola w Szyszkach oraz do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Wnioski będą dostępne u wychowawców od poniedziałku 3 marca:

    1.                      Wniosek o przyjęcie do przedszkola dla nowych przedszkolaków

    2.                      Deklaracja o kontynuowaniu nauki w przedszkolu

    3.                      Wniosek o przyjęcie do klasy I szkoły podstawowej

  • Wsparcie dostępu do dobrej jakości kształcenia w szkołach podstawowych Gminy Stoczek Łukowski

     

    „Wsparcie dostępu do dobrej jakości kształcenia w szkołach podstawowych

    Gminy Stoczek Łukowski

    nr projektu FELU.10.03-IZ.00-0094/23

    Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+)

    realizowany w ramach programuFundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027

     

    Całkowity koszt projektu: 1 147 500,00 zł

    Dofinansowanie projektu z UE: 975 375.00 zł

    #FunduszeUE , #FunduszeEuropejskie

    1. Projekt jest realizowany od dnia 1 stycznia 2024r. do 31 lipca 2025r. w Szkołach Podstawowych z Gminy Stoczek Łukowski:

    SP w Szyszkach

    SP w Starej Róży

    SP w Starych Kobiałkach

    SP w Kisielsku

    SP w Jedlance

    SP w Starej Prawdzie

     

    Celem projektu jest wsparcie równego dostępu do dobrej jakości, włączającego kształcenia i szkolenia oraz możliwości ich ukończenia, ze szczególnym uwzględnieniem grup w niekorzystnej sytuacji, w odniesieniu do sześciu szkół podstawowych w gminie Stoczek Łukowski. Wsparciem objętych zostało 434 uczniów, z czego 138 to uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych (w tym 14 z niepełnosprawnościami), a także 62 nauczycieli.

    Podstawą projektu jest realizacja zajęć dodatkowych dla uczniów szkół objętych wsparciem w projekcie. Zajęcia prowadzone są w formie stacjonarnej, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb uczniów oraz z zastosowaniem m.in. takich metod jak nauka w praktyce i doświadczeniu. Zajęcia prowadzone są przez kadrę własną szkół, posiadającą adekwatne kompetencje i kwalifikacje. Uzupełniająco, w celu wsparcia rozwoju uczniów, wszystkie szkoły zostały doposażone również w niezbędny sprzęt i pomoce dydaktyczne, zwiększające ich potencjał dydaktyczny.

    W okresie od 01.01.2024 do 31.12.2024 w Szkole Podstawowej w Szyszkach zrealizowano 260 godzin projektowych w ramach 12-stu różnych rodzajów zajęć. Zajęcia skierowane były m.in. na rozwijanie umiejętności skutecznego ​komunikowania się, rozwiązywania konfliktów, budowania relacji z rówieśnikami, radzenia sobie z trudnościami emocjonalnymi, kontrolowanie impulsów oraz odpowiednie reagowanie na bodźce, rozwijanie koordynacji ruchowej, poczucia rytmu i muzykalności, budowania pewności siebie, wiary we własne możliwości, doskonalenie komunikacji oraz współpracy.

    Zajęcia z programowania/kodowania miały na celu rozwój kompetencji kodowania, programowania, umiejętności logicznego myślenia, wnioskowania, pobudzania kreatywności, wdrażanie do bezpiecznego korzystania z Internetu. Zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych skierowane były na rozwój kompetencji matematycznych,umiejętności logicznego myślenia, przygotowanie uczniów do wykorzystania wiedzy matematycznej w rozwiązywaniu problemów z życia codziennego. Zajęcia rozwijające kompetencje cyfrowe miały na celu doskonalenie umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem komputerowym oraz korzystania z sieci komputerowej, kształcenie umiejętności programowania, doskonalenie umiejętności gromadzenia i selekcjonowania informacji, a także tworzenie warunków do realizacji twórczości uczniowskiej w dziedzinie programowania, grafiki, edytorów tekstowych, multimedialnych oraz prezentowania informacji. Zajęcia dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym zagrożonych ryzykiem dysleksji miały przeciwdziałać trudnościom w czytaniu i pisaniu, usprawniać zaburzone funkcje, zapobiegać niepowodzeniom szkolnym.

    W ramach projektu zakupiono pomoce wzbogacające potencjał dydaktyczny szkoły, wyposażenie pracowni matematycznej, informatycznej, językowej, historycznej i przyrodniczej, m.in. tablica interaktywna, projektor, robot edukacyjny DOC, zestawy edukacyjne Ozobot Bit  z puzzlami , zestaw LEGO SPIKE Prime, gra tabliczka mnożenia, zegar, zestaw przyrządów geometrycznych, gra „ Mecz – Myśli, Emocje, Ciało, Zachowanie", program terapeutyczny "Trudności w pisaniu" służące zaciekawieniu młodego człowieka tym, co dzieje się w świecie jego myśli, emocji, odczuć z ciała i zachowania, kształtowaniu poprawnych nawyków w zakresie pisania, utrwalaniu tabliczki mnożenia, rozwiązywaniu zadań dotyczących czasu, wspomaganiu wyobraźni przestrzennej. Korzystanie z robotów DOC i Ozobot Bit umożliwiło dzieciom rozwój umiejętności programowania i kodowania. Tworzenie własnych tras dla robotów pozwoliło na wyrażenie swojej kreatywności i pomysłowości. Praca w grupach sprzyjała rozwijaniu umiejętności współpracy i komunikacji. Programowanie robotów wymagało od dzieci analitycznego myślenia oraz umiejętności rozwiązywania problemów. Tablica interaktywna  z projektorem służyła do wyświetlania informacji, ćwiczeń interaktywnych, gier i zabaw.

  • Projekt "Kreatywni na matematyce na co dzień i od święta" Zadanie 6

    Kolejne zadanie projektowe wykonane:-), czyli Walentynki w matematycznym wydaniu.

    Walentynki to doskonała okazja, by połączyć naukę z odrobiną zabawy i kreatywności. Nasi uczniowie udowodnili, że doskonale sobie radzą z matematycznymi wyzwaniami. Dziękujemy TIKowy Belfer oraz Królowa Matma za materiały i inspiracje. 

  • Walentynki

         Walentynki to radosne i kolorowe święto, które i w tym roku było celebrowane w naszym przedszkolu. Takie dni mają na celu promowanie miłości, przyjaźni i życzliwości przedszkolaków. Dzieci przygotowywały własnoręcznie kartki walentynkowe dla swoich kolegów i koleżanek, ozdabiając je serduszkami, kolorowymi napisami lub naklejkami i wysłało w szkolnej poczcie walentynkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Takie święto pozwala dzieciom wyrażać emocje i uczyć się wartości takich jak współpraca, empatia i szacunek dla innych.

  • Bal karnawałowy

         Karnawał to radosny czas zabaw i balów, a dla dzieci w przedszkolu i klasach 1-3 to szczególnie magiczny okres. W tym roku karnawałowe szaleństwo rozpoczęło się od kolorowego balu przebierańców. Dzieci przebrały się w najróżniejsze stroje - od bajkowych księżniczek i rycerzy, po ulubione zwierzęta i bohaterów filmów. Sala zamieniła się w magiczną krainę, pełną tańca, muzyki i śmiechu.

  • IV Turniej Grand Prix LZS Powiatu Łukowskiego w Indywidualnym Tenisie Stołowym

          W sobotę, 8 lutego 2025 r. w szkole w Dębowicy rozegrano  IV Turniej Grand Prix LZS Powiatu Łukowskiego w Indywidualnym Tenisie Stołowym. Magdalena Lech zajęła III miejsce. 

     W klasyfikacji ogólnej Łukasz Lech zajął II miejsce -  kategoria chłopcy klasy V - VI,

    Magdalena Lech uplasowała się na miejscu IV - kategoria dziewczęta kl. VII - VIII.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Szyszkach
    Szyszki 66
    21 - 450 Stoczek Łukowski
  • (+25) 796-18-90

Galeria zdjęć