• Zajęcia z drukarką 3D - Laboratoria Przyszłości

12 października odbyły się zajęcia z drukarką 3D, pozyskaną w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Uczniowie zapoznali się z budową i obsługą drukarki oraz z programem do projektowania.

Z pewnością to początek naszych przygód z trójwymiarowym drukowaniem.

A oto nasze pierwsze projekty i wydruki.

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję "Sprzątanie świata".

• Dzień Kropki

Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i budowanie wiary we własne możliwości. Tego dnia zorganizowane zostały zabawy z kropką w roli głównej. Stwarzaliśmy okazję do odkrywania talentów, pobudzania wyobraźni i nieszablonowego myślenia.

Było kolorowo, kropkowo i radośnie!

• Dzień Przedszkolaka

W naszym przedszkolu 20 września dzieci obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nie obyło się bez dużej ilości świetnej zabawy i uśmiechów. Dzieci oglądały wybrane przez siebie bajki i zajadały się smacznym popcornem. Na koniec czekała na Dzieci słodka niespodzianka.

Wszystkim przedszkolakom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia.

• Dzień Kropki Przedszkole

Dnia 15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem było wzbudzenie u dzieci pomysłowości, kreatywności i działania. Dzieci tego dnia poznały historię powstania tego święta, a zabawy były wypełnione kropkami.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024, które odbędzie się 4 września 2023 r.  o godz. 9:00.
    Przypominamy, iż w tym dniu obowiązuje strój galowy.

• Dzień otwarty w przedszkolu

Serdecznie zapraszamy naszych nowo przyjętych przedszkolaków wraz z rodzicami na zajęcia adaptacyjne, które odbędą się 1 września 2023 r. (piątek) w godz.: 10:00 - 12:00.

• Gala wręczenia stypendiów

Dnia 22 czerwca 2023 r. w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki w Starych Kobiałkach odbyła się uroczysta Gala Mistrzów, podczas której nagrodzono uczniów z terenu Gminy Stoczek Łukowski, wyróżniających się w dziedzinie nauki, sportu oraz kultury. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów.

W dziedzinie nauki stypendia otrzymali:

Magdalena Lech kl. 5, średnia ocen 5,42

Łukasz Lech kl. 4, średnia ocen 5,82

Kacper Popieluch kl. 4, średnia ocen 5,27

Jesteśmy dumni z naszych tegorocznych laureatów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :-)

• Wyjazd integracyjny klasy V

22 czerwca 2023 r. uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę do pobliskiego  Stoczka Łukowskiego. Uczniowie odwiedzili miejsca upamiętniające ważne wydarzenia historyczne z naszego regionu, a także miło i bezpiecznie spędzili czas podczas wspólnych zabaw na świeżym powietrzu.

To był bardzo udany dzień!

• II Szkolne Mistrzostwa Sudoku

31 maja 2023 r. odbyły się II Szkolne Mistrzostwa Sudoku. Wzięło w nich udział 21 chętnych uczniów z klas IV - VIII szkoły podstawowej.

Oto zwycięzcy:

I miejsce Łukasz Lech  -  kl. IV

II miejsce Aleksandra Wołoszka - kl. VIII

III miejsce Filip Gryczka - kl. VIII.

Serdecznie gratulujemy:-)

Dzień Rodziny

• Wycieczka przedszkolaków

Po przyjeździe na miejsce wyruszyliśmy w drogę do Rezerwatu Przyrody Jata w miejscowości Zdżary. Na miejscu odbyliśmy długi spacer po lesie pod opieka przewodników przemierzając  las poznawaliśmy uroki wiosennej aury, słuchaliśmy ciekawych opowiesci o mieszkańcach i roślinach tutejszego rezerwatu. Dzieci zapoznały się z warstwami gleby, a także rozpoznawać  niektóre gatunki drzew iglastych. Po spacerze  udaliśmy się na ognisko aby zjeść pieczona kiełbaskę z ogniska.  Kolejnym przystankiem była wizyta w leśnym Zespole Rekreacyjno - Edukacyjnym AMONIT w Klimkach. Dzieci miały możliwość zażyć ruchu na świeżym powietrzu korzystając z tutejszych atrakcji. Zmęczeni ale szczęśliwi  wróciliśmy do naszego przedszkola.

• Gorączka złota PCK

Szkolne Koło PCK rozpoczęło akcję „Gorączka złota”. Zachęcamy do przynoszenia złotych monet o nominałach 1gr, 2gr, 5gr. Akcja będzie trwała do końca maja. Dochód z akcji jest przeznaczony na wsparcie dzieci i młodzieży, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

• Ogólnopolska Olimpiada Zdrowia PCK

Uczeń klasy VIII  Filip Gryczka zajął II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zdrowia PCK w etapie rejonowym. Przegrał jednym punktem  przez co nie dostał się do  etapu wojewódzkiego.

• IV Ogolnopolski Konkurs na rymowankę o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym organizowanym przez KRUS

IV Ogólnopolski konkurs na rymowankę o bezpieczeństwie                  w gospodarstwie rolnym (dla dzieci rolników)

Organizator – KRUS w Lublinie

Etap szkolny

I  Filip Rosa kl. V

II  Kacper Popieluch  kl. IV

Gratulacje !!!

Liczba wysłanych do Lublina prac - 2

Czekamy na wyniki z etapu wojewódzkiego i ogólnopolskiego

EKO GRA

Wojewódzki Konkurs na grę planszową. Organizowany przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w ramach obchodów Dnia Ziemi.

Laureaci i finaliści otrzymają wpis na świadectwie szkolnym.

Etap Szkolny

I Magdalena Lech kl. V

II Łukasz Lech kl. IV

III Kacper Popieluch kl. IV

Liczba wysłanych do Lublina  gier – 3

Gratulacje

• Godzina dla Ziemi

XIII Ogólnopolski konkurs plastyczny ,,Bezpiecznie na wsi mamy…”

II grupa wiekowa dla klas IV – VIII Sz. P.

Organizator -  KRUS w Łukowie

Liczba osób biorących udział w konkursie - 13

ETAP SZKOLNY

I  Anna Wiśniewska kl. VIII

II  Filip Rosa kl. V

III  Kacper Popieluch  kl. IV

Łukasz Lech kl. IV

Maja Budner  kl. VI

GRATULACJE!!!

Liczba zawiezionych do Łukowa prac – 5

Czekamy na wyniki z etapu wojewódzkiego i centralnego.

XXIII Powiatowy Wielkanocny Konkurs Plastyczny

Organizowany przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Klasa IV – VI palma tradycyjna

Liczba osób biorących udział w konkursie - 17