Międzynarodowe spotkanie projektowe - Turcja

W dniach  21-23 września 2022 r. czworo uczniów wraz z opiekunami wzięło udział w spotkaniu międzynarodowym w szkole partnerskiej  w Turcji w ramach projektu SCHOOL ECO-LIGHTHOUSE. Wspólnie z innymi uczniami ze szkół partnerski z Grecji, Rumunii i Słowacji przeprowadzone zostały działania w zakresie kształcenia, nauczania i uczenia się w obszarze edukacji cyfrowej.

W czasie spotkania w szkole partnerskiej w Turcji zrealizowano następujące aktywności:

Uroczyste otwarcie spotkania, prezentacje szkół partnerskich, zwiedzanie szkoły, zabawy integracyjne, degustacja tureckich przysmaków, minikoncert  szkolnego zespołu muzycznego, zwiedzanie miejscowości Manavgat i Side. Udział grypy projektowej w zajęciach informatycznych – dobre praktyki szkolne, wspólna praca cyfrowa – projektowanie plakatów, ulotek ekologicznych za pomocą dostępnych narzędzi informatycznych i internetowych. Zapoznanie z narzędziami pracy szkolnej online – tablica Jamboard, platforma Zoom, Cisco Webex, Teams, Padlet, Drobbox itp. Wizyta techniczna na plantacji bananów Aymuz, Stare Miasto w Antalyi, wodospad Karpuzkaldiran. Wymiana kulturalna „Tańce tureckie i tradycyjne gry”. Spotkanie projektowe dla nauczycieli i ewaluacja dla uczniów. Ceremonia zamknięcia i certyfikacja.