Życzenia dla harcerzy od Andrzeja Dudy

Harcerka Kinga Pycka została wyróżniona dyplomem i nagrodą za udział w konkursie z okazji 3 maja przez Komendę Hufca ZHP w Łukowie

WYCIECZKA HARCERSKA

Dnia 26 września 2020 r. (sobota) odbędzie się wycieczka do Białowieży. Składka zadaniowa wynosi 20 zł, reszta jest dofinansowana z projektów. O udziale decyduje aktywność i kolejność zgłoszeń – liczba miejsc ograniczona.

Zapisy do 18.09.2020 r.
Zapraszam wszystkich harcerzy.

KONKURS

Komenda Hufca ZHP ogłasza konkurs na najciekawszy projekt, poświęcony przeciwdziałaniu agresji i negatywnemu wpływowi alkoholu i innych substancji psychoaktywnych na życie emocjonalne człowieka. Powinien on zakładać działania na rzecz młodzieży z Łukowa. Preferowane będą projekty, które do aktywności włączą również formy on-line. Sprawozdania należy przesłać do 9 października 2020 r. (piątek).Oceni je komisja konkursowa, która przyzna środki finansowe na zakup nagród materialnych.

Dodatkowe informacje...

Ogloszenie_o_obozie_w_Pasterce.pdf

Sprawozdanie z działalności drużyny harcerskiej w Sz. P w Szyszkach

Komenda hufca  powiatu łukowskiego znajduje się w Łukowie na ul. Ks. Brzóski.
Dnia 16. 11.2019 r. wybrano nowe władze hufca na czteroletnią kadencję:

Komendant  - hm. Michał Mojski

z-ca komendanta, skarbniczka -  phm. Magdalena Czerska – Sadło

członkini komendy - phm. Anna Zabielska

członkini komendy – phm. Marta Pomorska

członkini komendy – pwd. Nina Dudzińska – Chruściel

członkini komendy – pwd. Sylwia Staniszewska

Drużyna harcerska w Szyszkach działa od października 2019 r. Dnia 8 grudnia 2019 r. ukończyłam  kurs przewodnikowski uprawniający do formalnego prowadzenia drużyny harcerskiej jako drużynowa. Mogę oficjalnie założyć mundur harcerski lecz jeszcze bez odznak i symboli. Jedynym majątkiem drużyny jest szary mundur harcerski z dodatkami zakupionymi przez Dyrektora Szkoły dla drużynowej. Wstępnie wybrałam ciemno-zieloną chustę i  czarne getry. Nakryciem głowy będzie ciemno – zielony beret dla wszystkich  lub furażerka szara dla dziewcząt a zielona dla chłopców. Do drużyny harcerskiej w Szyszkach uczęszcza ze 100 % frekwencją 12 harcerzy, podzielonych na 2 zastępy: męski - 5 harcerzy  i żeński – 7 harcerek. Przybocznym został Maciej Gryczka a zastępcą Oliwia Bartosiak.  Nazwa drużyny oraz zastępów, tworzenie proporca i obrzędowości  w trakcie tworzenia.

Głównym celem harcerstwa jest wspieranie młodego człowieka we wszechstronnym rozwoju i kształtowanie charakteru przez stawianie wyzwań.

W naszym niedługim działaniu poznaliśmy kilka piosenek i gier  harcerskich. Odbyło się ognisko i biwak harcerski. Nie uczestniczyliśmy jeszcze w rajdach, biwakach i zlotach organizowanych przez władze zewnętrzne.

drużynowa  Agnieszka Bogusz

Spotkanie harcerskie

Dnia 3 stycznia 2020 r. w Sz. P w Szyszkach odbyło się spotkanie harcerskie  pt: ,, Na dzikim zachodzie” pod opieką drużynowej p. Agnieszki Bogusz. Harcerze przybyli w przebraniu, które kojarzyło im się z tematem. Przygody i wielkie odkrycia geograficzne były motywem przewodnim biwaku. Po przybyciu na miejsce, harcerze wzięli udział w zajęciach wprowadzających w fabułę piracką – podzielili się na watahy, dopracowali swoje stroje w których przybyli, wykonali flagi. Uczyli się także śpiewać pirackie pieśni. Wzięli udział w szeregu warsztatów: geograficznych, sprawnościowych, siłowych, komunikacji przy użyciu szyfrów i alfabetu Morse’a, warsztaty teatralne i gry detektywistyczne. Grupy dzielnych piratów musiały stawić czoła wielu zadaniom, rozwiązać szereg zagadek, a także wykazać się spostrzegawczością.

Harcerskie ognisko

Dnia 16.10.2019 r. odbyło się ognisko, którego organizatorem była drużyna harcerska z drużynową p. Agnieszką Bogusz. Przy wspólnym ognisku harcerze miło spędzili czas. Śpiewali harcerskie piosenki i rozmawiali na temat sprawności harcerskich. Wspólne pląsy i tańce wokół ogniska integrowały grupę. Zabawy na świeżym powietrzu służą  przede wszystkim zdrowiu. Tak miło spędzony czas ma być alternatywą dla dzieci, by wychodziły na świeże powietrze i jak najmniej spędzały czasu przed monitorem komputera.

Zapraszamy wszystkich chętnych na zbiórki, które odbywają się co dwa tygodnie

w czwartek od  godz. 14.20 – 15.50 w Szkole Podstawowej w Szyszkach.

Znalezione obrazy dla zapytania: krzyż harcerski zhr" Nie byłeś jeszcze na obozie, biwaku?
Czekamy na Ciebie – dziewczyno, chłopaku!

Każdy coś dla siebie znajdzie, nawet na najdłuższym rajdzie, na zbiórkach odkrywamy nowe przygody również w czasie niepogody.

Są gry, zabawy i różne wyzwania,
a to nie wszystko – mamy wiele do zaoferowania!
Lubimy też tańczyć, chodzić na wycieczki i śpiewać, czy mamy się Ciebie na zbiórce spodziewać?

Jesteś ciekaw co to harcowanie?
Przyjdź na zbiórkę i podejmij wyzwanie!

Zaczynamy od października 2019 r.

Drużynowa
Agnieszka Bogusz